Filmowe rekomendacje

Dawno mi dodawałam żadnych filmowych rekomendacji więc trochę się tych tytułów od sierpnia uzbierało. Tak. Uzbierało się, 29 filmów. Z czego tylko pięć filmów powaliło mnie na kolana. Więc dziś piątka moich ulubieńców, za kilka dni połowa tego co zostało, a następnie reszta.

Wyznania (2010)
jap. dramat, thriller

Film, który w 2011 roku był nominowany do Oscara w kategorii najlepszy film obcojęzyczny. Już to świadczy, że ma coś w sobie.

Główną bohaterką jest nauczycielka, która chce poznać prawdę o śmierci swojego dziecka. Uważa, że to nie był wypadek, że sprawcą jest któryś z jej wychowanków.

Dialogi i monologi grają tu bardzo istotną rolę. Pierwszy przegadany film, który tak bardzo mi się podobał. 10/10

Usagi Drop (2011)
jap. dramat, komedia

Anime i manga (autorstwa Yumi Unity) mnie zachwyciły, więc byłam zdeterminowana by obejrzeć film, który wbrew pozorom nie odbiegał tak bardzo od fabuły pierwowzoru – w końcu nie da się zrobić adaptacji kropka w kropkę.

Wzruszająca historia o tym jak dziecko zmienia życie dorosłego. Jak sposób w jaki dziecko postrzega świat, różni się od tego dorosłego.

Przepiękna realizacja i gra aktorska. 9/10

Pusty dom (2004)
kor. kryminał, melodramat

Ten kto nie zna Kim-Ki Duka, a jest fanem dramatów i nowatorskich filmów, chyba, źle szuka sobie filmów.

Film opowiada historię młodego Tae-suka, który rozwozi po okolicy ulotki, a przy okazji włamuje się do mieszkań – lecz ich nie okrada. Podczas spędzania czasu w jednym z domów, okazuje się, że nie jest on pusty, a lokatorce nie przeszkadza jego obecność. Jest w nim, tym włamywaczu, coś interesującego, coś co ją intryguje.

Film jest naprawdę niesamowity. Zawiera wiele symboliki i widz musi sam się wysilić by zrozumieć film, ponieważ dialogi mu w tym nie pomogą. Główny bohater nie zdradza nam swojej historii. Przez cały film nie odzywa się ani jednym słowem. Naszym źródłem informacji o nim są jego czyny, mimika i to co mówią inni bohaterowie.

Specyficzny – czyli Kim Ki-duk w pełnym wydaniu. Nie spodziewałam się, że coś, od tego reżysera, spodoba mi się tak samo jak Pieta. 9/10

Nou Otoko (2013)
jap. kryminał, thriller, sci-fi

W Japonii mają miejsce zamachy terrorystyczne, a za sprawcę uznaje się chłopaka, którego zastano przy miejscu zdarzenia. Jednak w tym chłopaku jest coś niesamowitego, coś co sprawia, że inni nie chcą uznać go za człowieka.

Film, który powalił mnie na łopatki i nie pozwolił mi się podnieść. Świetna realizacja i gra aktorska. 10/10

Na podstawie powieści Urio Shudou Nou Otoko.

Psychometria (2013)
kor. thriller, fantasy

Siła umysłu jest czymś czego człowiek naprawdę nigdy nie pojmie. Było Psychic, był Nou Otoko, teraz Psychometria. Wszystkie trzy filmy, równie oszałamiające.

Główny bohater jest detektywem. Pewnego razu trafia na graffiti, które okazuje się przedstawiać miejsce zbrodni. Zostało one namalowane, zanim policja je odkryła. Okazuje się, że nie trzeba być zbrodniarzem by znać miejsce zbrodni. 9/10

mema

About mema

Główny administrator bloga Wakai-Team. Tyskiej grupy badaczy Dalekiego Wschodu.
This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>