ONE OK ROCK – czyli: mema poleca

Po pierwsze, od czterech lat, każde wakacje (właściwie to cały rok) spędzam przy muzyce ONE OK ROCK, o której już pisałam. Zespół ten poznałam dzięki piosence Yume Yume, która została moim wakacyjnym hymnem. Pomimo, że ONE OK ROCK nie gra typowo imprezowej muzyki to wciąż można się przy niej wyszaleć lub zabawić.

Podczas swoich wakacji mam kilka podpunktów do spełnienia. Wśród nich jest obejrzenie kilku koncertówek ONE OK ROCK. Z dotarciem do nich nie ma problemu, a wszystko dzięki internetowi. Osobiście najbardziej polecam Zankyo Reference w Yohkohama Arenie i koncertówki z Budokan’a.

Może to wszystko co będę tu pisać będzie brzmieć jak zwierzenia psychofanki, no ale w tym stwierdzeniu nie będzie błędu, więc proszę mi za wczasu wybaczyć.

O ONE OK ROCK już pisałam, ale teraz napiszę dlaczego proponuję ich na lato i pod jakimi warunkami (a jest ich dość sporo). Warunki będę stawiać dlatego, że tak naprawdę ich muzyka jest dość głęboka i porusza wiele problemów. Brzmi to dość górnolotnie, ale nie potrafię znaleźć słów by inaczej to opisać.

Pierwszy warunek jaki postawię (i jedyny) jest taki, by słuchać ich muzyki bez wgłębiania się w tekst. Ich muzyka jest rytmiczna i często dość wesoła, optymistyczna. Zawsze gdy słuchamy piosenek bez znajomości ich tekstu odbieramy je inaczej, dlatego i w tym wypadku o to proszę. Oczywiście, teksty nie są jakoś wyjątkowo przygnębiające (choć to zależy od piosenki) ale jednak, dla własnej wygody lepiej znać tylko znaczenie tytułu.

Powód dla którego ONE OK ROCK towarzyszy mi podczas wakacji jest dość prosty. Raczej mnie nie jedynej wakacje kojarzą się z czasem spełniania marzeń, snów, z czasem gdy mamy tyle wolnego i możemy robić to co planowaliśmy. Yume oznacza marzenie, dlatego piosenka Yume Yume, jak już wcześniej wspominałam, jest moim wakacyjnym hymnem.

Ciekawostka:
W zależności od sposobu zapisu słowo yume, może ono oznaczać:

  • 結愛 – wiążąca miłość
  • 夢 – marzenie
  • ゆめ – sen

A teraz piosenki od ONE OK ROCK które polecam na letni czas:

I prawdziwie wakacyjna piosenka wykonywana przez Simple Plan wraz z Takahiro (wokalistą ONE OK ROCK), Summer Paradise.

Jako, że nie chciało mi się robić oddzielnego postu na inną letnią muzykę z Azji zamieszczam tu kilka dodatkowych linków do piosenek, które mnie się kojarzą z latem i pochodzą z tegoż kontynentu:

Dodatkowo jako letnie zajęcie polecam zgłębienie innych azjatyckich zespołów i poszukanie jakichś we własnym zakresie. Osobiście uwielbiam gdy sama znajdę jakiś zespół, a nie ktoś mi go poleci. Dziwi mnie to, że ludzie nie doceniają rocka, popu, jazzu czy innych gatunków muzycznych granych przez Azjatów. No ale cóż. Mam nadzieję, że wy tacy nie jesteście.

mema

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>