Back Dorm Boys

Back Dorm Boys (chiń. upr.: 后舍男生; pinyin: Hòushè Nánshēng), chiński duet parodystów i aktorów komediowych.

Stali się popularni w Chinach po nagraniu swojego pierwszego filmu i opublikowaniu go w marcu 2005 na YouTube i Google Video. Zasłynęli parodiami piosenek zespołu Backstreet Boys oraz innych wykonawców muzyki pop, nakładając oryginalną ścieżkę dźwiękową na własny materiał filmowy, zawierający synchronizację ruchu warg z oryginalną ścieżką dźwiękową. Ich pierwszym filmem była parodia piosenki Backstreet Boys pt.: As Long as You Love Me. W początkowym okresie działalności scenerią nagrań był ich mały pokój w akademiku, który zajmowali wspólnie z innym studentem. Z chwilą zdobycia popularności medialnej, kolejne parodie były nagrywane głównie w studio stylizowanym na ich oryginalny pokój oraz w plenerze. W sierpniu 2007 nagrali własną piosenkę pt.: Oyi Oyia z profesjonalnym teledyskiem oraz wydali ją na singlu pod tym samym tytułem.

A teraz co nie co o składzie Back Dorm Boys. Duet złożony jest z Wei Wei i Huang Yixin. Obaj panowie poznali się w 1998 r. podczas zajęć z malarstwa. Uczęszczali do tej samej szkoły średniej i studiowali następnie na tej samej uczelni artystycznej: rzeźbiarstwo w Instytucie Sztuki na Uniwersytecie Guangzhou, na południu Chin. Obaj ukończyli studia w 2006 r. – już wtedy byli popularni.
CIEKAWOSTKA: Jako pracę dyplomową wykonali własne rzeźby w naturalnej wielkości: jako stojące postacie oraz jako jeźdźcy na koniach. Ze względu na różnice wzrostu, Huang Yixin otrzymał przydomek Mały, a Wei Wei – Duży. Na większości swoich nagrań Duży siedzi po prawej stronie ekranu, Mały – po lewej. Uzupełniającą rolę w nagraniach duetu odgrywał ich kolega z pokoju, Xiao Jing, który najczęściej siedzi w tle przy swoim komputerze, zwrócony do Wej Wei i Huang Yixin plecami zajęty grą komputerową Counter-Strike.

W latach 2008-2011 Huang Yixin wspólnie z Wei Wei zagrali w czterech komediach fabularnych:

  • 2008: Ha! Ha! Ha!
  • 2008: Almost Perfect
  • 2009: Panda Express
  • 2011: East Meets West

Od roku 2009 Wei Wei zagrał jedną z ról pierwszoplanowych w 57-odcinkowym serialu sitcom o studentach pt.: Nonstop. Serial emitowała telewizja chińska Dragon Televison. Obaj są obecnie prezenterami w Centralnej Telewizji Chińskiej (CCTV), prowadzącymi audycje rozrywkowe. Chłopaków można spotkać w reklamach Motoroli, Pepsi, Trmusic oraz Sina Media.

Co do Pepsi, brali udział w kampanii Creative Challange. Nakręcili na ten temat 4 odcinki – wybaczcie, możecie się tylko domyślać o co chodzi, ponieważ nie znalazłam wersji z napisami.

ODCINEK 1
ODCINEK 2
ODCINEK 3
ODCINEK 4

mema

źródła:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Back_Dorm_Boys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>