Dollfie

Lalki typu „ball-jointed-dolls” (BJD) są to unikalne, kolekcjonerskie lalki wywodzące się z Azji. Pierwszą seria była wyprodukowana przez japońską firmę Volks w 1998 roku i została nazwana Super Dollfie.

Te lalki nie są przeznaczone do zabawy a ich cena może przekraczać tysiąc złotych. Stworzone są ze specjalnej żywicy wysokiej jakości, która w dotyku przypomina porcelanę. BJD mają różne rozmiary ale najczęściej jest to około 60cm. Główne części ciała, ramiona, łokcie, nadgarstki, biodra, kolana i kostki, są połączone ze sobą okrągłymi stawami za pomocą specjalnej, bardzo mocnej gumy.

 

Lalki można dowolnie układać w przeróżne pozy lub rozkładać je na części, przez co można im zmieniać dowolne części ciała. Lalkom można zmieniać również oczy i peruki, oraz robić im makijażu. Ubrania, jak i wiele innych akcesoriów daje kolekcjonerom możliwość stworzenia lalki jedynej i nie powtarzalnej. Można się spotkać z Dollfie przedstawiającymi nie tylko kobiety ale także mężczyzn, dzieci lub inne dziwaczne stworzenia. Niektóre mogą być ucharakteryzowane w tradycyjnym stylu japońskim a inne być przerażające lub słodkie.

Hasło reklamowe firmy Volks brzmi „we seek creativity”, czyli w  wolnym tłumaczeniu – poszukujemy kreatywności, to hasło idealnie oddaje ideę Dollfie która dzięki pomysłowości swojego właściciela jest jedyna na świecie. Być może dla tego, wśród kolekcjonerów Super Dollfie istnieje, rzadko spotykane zjawisko bardzo silnej więzi właściciela z lalką.Praktycznie zawsze Dollfie ma nadane przez właściciela imię i wymyśloną własną historie i koligacje z innymi lalkami kolekcjonera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>