Spotkanie na lodzie, Japonia – Korea Płd.

W środę 17 kwietnia 2013 roku, razem z memą , miałyśmy okazję być na jednym z meczów tegorocznych mistrzostw U18 w hokeju na lodzie. Było to starcie drużyny Korei Południowej z Japonią z końcowym wynikiem 2:4 dla Japonii. Cały mecz był bardzo energiczny i emocjonujący. Kibicowałyśmy do samego końca.
Jako, że mema nie mogła odpuścić okazji przywitania się z zawodnikami czekałyśmy pod szatniami i … opłaciło się. Dostałyśmy po przypince z logami drużyn i mały prezent od Koreańczyków. (zdjęcia głównie dzięki Asi)

Tabela końcowa MŚ U18 rozegranych na stadionie zimowym w Tychach
1. Kazachstan – 15 pkt (34:11)
2. Japonia – 9 pkt (23:18)
3. Austria – 9 pkt (21:18)
4. Polska – 9 pkt (18:21)
5. Ukraina – 3 pkt (17:24)
6. Korea Płd. – 0 pkt (8:29)

 Taro

Jako, że nie mogę oprzeć się dodania czegoś od siebie to, to zrobię.

Taro zapomniała wspomnieć, że w ostatniej tercji meczu rozgrywanego pomiędzy Japonią, a Koreą Południową, jeden z członków reprezentacji Kraju Kwitnącej Wiśni doznał urazu szyi w wyniku bliskiego spotkania napastnika z drużyny Koreańczyków i bandy otaczającej lód.
Japończyk długo nie wstawał z lodu, a gdy to zrobił z trudem usiadł na drużynowej ławce. Po meczu przyjechała karetka i zabrała kontuzjowanego do szpitala. Spotkałyśmy go gdy szedł do karetki. Szyję miał zabezpieczoną kołnierzem, a jako, że szedł o własnych siła śmiem twierdzić, że uraz nie był poważny, pomimo, że początkowo tak nie uważałam.

Co do samego meczu, przyznaję Taro rację. Był niezwykle energiczny, a prezencja drużyn była niesamowita. Co do tej energii tryskającej z zawodników doskonałym dowodem może być kilkakrotne odbywanie kary przez kilku reprezentantów drużyny Koreańskiej. Dla porównania, tylko raz Japończyk usiadł na ławce karnej.

Co do samych zawodników.
Pomimo, że Japończycy wygrali nie cieszyli się zbyt bardzo, ani nie byli zbyt rozmowni w przeciwieństwie do Koreańczyków, którzy, pomimo tego, że kibicowałyśmy Japonii byli dość mili wobec nas. Trochę ciężko było im przyjąć porażkę, było to widać, ale wciąż tryskali energią za co otrzymują wielkiego plusa ode mnie.

A poniżej zdjęcia otrzymanych prezentów, brakuje tylko zdjęcia przypinki, którą dostałyśmy od Koreańczyków.

mema

Bransoletka przyjaźni od Koreańczyków.

Przypinka od drużyny Japońskiej.

 

 

 

 

 

 

 

Po meczu nadszedł czas na nawiązywanie przyjaźni! W czerwonym płaszczyku nowo poznana koleżanka. Pośrodku bardzo przyjazny Koreańczyk, a po prawej ja (mema).

Zdjęcie by Taro

Po wygranej Japonii, wysłuchaliśmy hymnu,
Kami-ga Yo.

Podczas pożegnania Koreańczyków i Japończyków.

Rozgrzewka Japończyków przed rozpoczęciem pierwszej tercji.
Prezencja siły.

A tak prezentowali się Koreańczycy.
Trzeba przyznać, krzyczeli głośniej i wyglądali groźniej.

Japońskie nazwiska.

Koreańskie nazwiska.

mema & Taro

2 Responses to Spotkanie na lodzie, Japonia – Korea Płd.

  1. Taro says:

    nic dodać już nie trzeba :D

  2. midori-san says:

    Super recenzja – już żałuję że mnie było :>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>